חדשות ואירועים

שיעור בניהול ובמנהיגות

מורטון מנדל, יו"ר קרן מנדל, הגיע לביקור במגדל העמק, נפגש עם ראש העירייה ועם עמיתי תכנית "קרן מנדל למנהיגות" ונתן להם שיעור על ניהול ומנהיגות

מורטון מנדל, מהיהודים העשירים בעולם, הגיע לביקור במגדל העמק כאורחו של ראש העירייה אלי ברדה. במסגרת הביקור החגיגי, נועדו ראש העירייה והפילנתרופ היהודי בפגישה אישית במהלכה הציג ראש העירייה את הפיתוח של מגדל העמק במגוון תחומים עם דגש על תחום החינוך והתעשייה הקרובים ללבו של מנדל שמצדו הודה לראש העיר על קבלת הפנים החמה ואמר כי הוא "מתרשם מאוד מפועלו של ראש העיר", ועל כן הוא שמח שתכנית המנהיגות של "קרן מנדל", הנושאת את שמו, נכנסה לפני שנתיים למגדל העמק במטרה לפתח מנהיגות מקומית בתחומי החינוך והחברה וליצור שיח עמוק ומשמעותי בין נציגי קבוצות שונות ומגוונות ביישוב.
בסיום המפגש העניק ברדה את סמל העיר למנדל שהמשיך למפגש עם עמיתי התכנית של מרכז מנדל למנהיגות, אשר החלו את לימודיהם לפני כשנה וחצי ואמורים לסיימה בסוף החודש. עמיתי התכנית, וביניהם חמישה עובדי עיריית מגדל העמק, שתי רכזות ממרכז ההון האנושי-צעירים בעיר, חמישה מורים מאורט רוגוזין וכן נציגים נוספים של גופים ועמותות הפועלות בעיר, הציגו עצמם בפניי יו"ר הקרן ומנהליה בישראל, וסיפרו על החוויות במהלך הלימודים ועל החשיבות של הנושאים הנלמדים כגון נכסים עירוניים, רב תרבותיות, מנהיגות, "העיר הטובה" ועוד. כמו כן ציינו העמיתים שלמדו בתכנית על הפעילויות שיזמו במהלך הלימודים כגון מפגשים בין עדות ותרבויות שונות תחת הכותרת "המעשה הקבוצתי", מפגש עם מנהלי אגפים בעירייה במטרה לקדם שותפויות ויוזמות אפשרויות וכן הצגת הפרויקטים האישיים של העמיתים שאחד מהם "שמירה על המרחב הציבורי במגדל העמק" כבר זכה לתקצוב של 30 אלף שקלים מטעם הרשות לשנת פעולתו הראשונה.
מנדל שיתף את העמיתים בניסיונו העשיר בהובלת ארגונים עסקיים ופילנתרופים וסיפר כי העיקרון שליווה אותו בחיים הוא ש"הסוד טמון באנשים" ולכן יש להשקיע בגורם האנושי, וכן שאנשי מקצוע צריכים תמיד לשאוף להשתפר ו"להרים את הרף- אף פעם לא לנוח על זרי הדפנה".
ראש העירייה אלי ברדה סיפר על המפגש: "הפגישה עם מר מורטון מנדל וחברי 'תכנית מנדל למנהיגות "הפועלת בעיר הייתה מיוחדת במינה. דרכו מבעל עסק משפחתי קטן למיליארדר ובהמשך כפילנתרופ התורם מאות מיליוני דולרים לעם היהודי ולישראל הם סיפור חיים מדהים ומעורר השראה. שמחנו לקבל משוב על התרשמותו החיובית מהביקור בעיר. נאחל לו בריאות, אריכות ימים והמשך השקעות המניבות פרי של נחת מהטוב שהוא עושה למען העם היהודי ובישראל".

מנדל ובוגרי התכנית
צילום: באדיבות עיריית מגדל העמק