חדשות ואירועים

ריטריט באקה – זהר בדשא

בסוף חודש ינואר התכנסו עמיתי תכנית מנדל למנהיגות מקומית בבאקה ליומיים של ריטריט ב"זהר בדשא" שבקיבוץ דליה. מטרות הריטריט היו לעורר השראה ויצירתיות ולפתח את היכולות להתבוננות שונה ומגוונת על המציאות בכלל ועל זירות העשייה של העמיתים והעמיתות בפרט.

היום הראשון נפתח בסדנה להפקת קול – "להיות תיבת תהודה" – בהנחייתה של המוזיקאית יהלי תורן, זמרת אופרה מקצועית, מורה לפיתוח קול ותרפיסטית במוזיקה. הסדנה "שברה את הקרח", תרמה להפגת המתח ועוררה אצל חברי הקבוצה יכולות ווקאליות לא שגרתיות. 

בחלקו השני של היום פגשה הקבוצה את המשורר יונדב קפלון, שהעביר סדנה המבוססת על שירי הייקו של המשורר היפני באשו. בסדנה למדה הקבוצה על טכניקת ההייקו ועל האופן שבו שירה זו משקפת את ההוויה של הפרט ואת חזונו ומשמשת ככלי להכרה חדשה ומטלטלת עם ה"אני". בסיום הסדנה כתבו חברי הקבוצה שירי הייקו מרשימים ששיקפו את התהליכים השונים של חייהם הפרטיים ועשייתם החברתית-ציבורית. היום השני הוקדש ללמידה ולעיבוד של חוויות הריטריט: העמיתים התבקשו לצייר כיצד השפיעו הסדנאות של יהלי ויונדב על עולמות העשייה שלהם ועל החזון הפרטי של כל אחד ואחת מהם. 

זוהי השנה השנייה של תכנית מנדל למנהיגות מקומית בבאקה אל-גרבייה, המתקיימת בשותפות עם עיריית באקה, ומנהליה הם חברי סגל מרכז מנדל למנהיגות בצפון שהירה שלבי וד"ר אסף תורג'מן.