סגל, צוות וסגל אורח

מנהלים

מיקי נבו

מנהל מרכז מנדל למנהיגות בצפון

מיקי נבו, איש חינוך ויזם חברתי, מנהל את מרכז מנדל למנהיגות בצפון. לפני כן היה מנהל תוכנית מנדל למנהיגות נוער במכון מנדל למנהיגות במשך חמש שנים. למיקי ניסיון עשיר של כעשרים וחמש שנות יזמות וניהול בשדה החינוך והחברה. הוא ניהל את בית הספר העל-יסודי משגב, הקים וניהל את פעילות החינוך של ארגון IVN ביישובי הפריפריה החברתית בצפון הארץ, הקים וניהל את מרכז מעשה, הפועל לקידום מוֹבּיליוּת חברתית-כלכלית באמצעות מסגרות התנדבות לצעירים מן הפריפריה החברתית בישראל, כיהן כסמנכ"ל בכיר למחקר ופיתוח בקרן רש"י והקים וניהל את ארגון "לחיות יחד". על פעילות מרכז מעשה זכה מיקי בפרס כנס שדרות, בפרס יושב ראש הכנסת לאיכות חיים ובתואר דוקטור לשם כבוד מטעם אוניברסיטת תל אביב. השכלתו האקדמית של מיקי כוללת תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני בנוירוביולוגיה – שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מיקי הוא בוגר מחזור ד' של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.


דפי בירן זינגר

חברת סגל, מנהלת תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון

דפי בירן זינגר היא חברת סגל והמנהלת של תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון. ייסדה וניהלה את ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד – ארגון העוסק בפיתוח מנהיגות צעירים לקידום שוויון הזדמנויות, צמצום פערים וטוב משותף באמצעות מתן כלים, התנסות ועשייה. כמו כן ניהלה את ארגון שגרירי רוטשילד – תוכנית מנהיגות לצעירים נבחרים מהפריפריה. במשך שנים עסקה בניהול במכון ברנקו וייס במגוון תוכניות, כולל תכנון וניהול ארגוני-פדגוגי של כלל התוכניות לתלמידים ולמורים. בעבר עבדה כמורה להוראת עברית באולפנים. לדפי תואר ראשון ושני בניהול בחינוך מאוניברסיטת חיפה, והיא בעלת הסמכה בתחום האימון האישי מהטכניון.


ספא גארב

חברת סגל, מנהלת תוכנית מנדל למנהיגות חברתית

ספא גארב היא חברת סגל והמנהלת של תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון. בעלת ניסיון של יותר מעשרים שנה בתפקידי ניהול במגזר הציבורי והעסקי, לצד הובלת יוזמות ותהליכים להרחבת שוויון ההזדמנויות בתעסוקה בתוך ארגונים וברמה הארצית, בייעוץ ארגוני, בהעברת הרצאות בנושא גיוון תעסוקתי בשוק העבודה ובהנחיית קבוצות מומחים-משפיעים בתחומים הקשורים לעשייה חברתית. כמו כן לספא ניסיון רב שנים בתחום מערכות מידע וניהול מערכות כספיות במגזר העסקי והציבורי. בעברה שימשה כראש תחום תעסוקה בג’וינט ישראל והובילה הקמה ופיתוח של שירותים חברתיים ליציאה ממעגל העוני באמצעות שילוב וקידום בתעסוקה. לספא תואר ראשון במתמטיקה ויחסים בינלאומיים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב.


שמחה לוי

חבר סגל, מנהל תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי

שמחה לוי הוא חבר סגל ומנהל תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי בצפון. הוא עוסק בחינוך שנים רבות, בפיתוח וביישום של דגם לחינוך יהודי פלורליסטי ובפיתוח מקצועי של אנשי חינוך בכירים. בין התפקידים שמילא: מנהל אגף החינוך והחברה במועצה האזורית גולן, מנהל חינוכי במכינה הקדם-צבאית "קשת יהודה", ראש הישיבה התיכונית בשדה יעקב, מנהל תוכנית הכשרת מנהלים ותוכניות פיתוח מקצועי של מנהלים ותיקים ב"אבני ראשה", ומפתח ומנהל תוכניות התפתחות מקצועית והעשרה בתחום הדעת "תרבות יהודית ישראלית" במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך. לשמחה תואר ראשון בחינוך ותואר שני בתחום ספרות האגדה והמחשבה היהודית ממכון שכטר. הוא מוסמך לרבנות מטעם "הרבנות הישראלית" מיסודם של המדרשה באורנים ומכון הרטמן, וכן בוגר מחזור ט' בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.


סגל

ד"ר יואב קני

חבר סגל

יואב קני הוא חבר סגל, אחראי לליווי אקדמי של תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון ומרצה למדעי הרוח בכלל התוכניות. יואב הוא מרצה, עורך, חוקר ומתרגם. הוא מתמקד בתאוריה פוליטית, במחשבה ביקורתית, באתיקה, בפילוסופיה אירופית עכשווית ובבירור הפילוסופי של היחסים בין האדם לבין בעלי חיים לא-אנושיים. יואב שימש כעורך הראשי של "מפתח – כתב-עת לקסיקלי למחשבה פוליטית", הרואה אור במסגרת פעילות מרכז מינרבה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב, והיה ממקימיו. ליואב תואר ראשון בפילוסופיה ובתוכנית ״אמירים״ במדעי הרוח מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני ושלישי בפילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטורט שלו עסקה בשאלת היחס בין המחשבה הפוליטית והמחשבה על החייתי בהגות הפילוסופית של אריסטו, של מרטין היידגר ושל ז׳אק דרידה. את השתלמויות הבתר-דוקטורט עשה יואב בחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית (במימון פרס דן דוד), במחלקה לרטוריקה באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה (במימון מלגת פולברייט) ובמרכז ספרא לאתיקה באוניברסיטת תל אביב. כמו כן, יואב הוא מלווה רוחני מוסמך (C-SCP) ומלווה אנשים ומשפחות במצבי משבר ואובדן על רקע בריאותי.


סגל אורח, מנחים ויועצים

פרופ' אמיר גולדשטיין

חבר סגל אורח

אמיר גולדשטיין הוא חבר סגל אורח, מרצה בתוכניות ומעורב בבניית התפישה הפדגוגית במרכז מנדל למנהיגות בצפון. היסטוריון ומחנך, גדל בקרית שמונה, עבד בבית הספר התיכון דנציגר (שבו למד) וניהל את בית הספר עד 2012. בעשור האחרון הוא מרצה במכללה האקדמית תל-חי וכיהן כראש חוג וכדקאן הסטודנטים. אמיר חוקר את תולדות הציונות וארץ ישראל בעת החדשה ואת הזיכרון הקולקטיבי הישראלי, ומתמחה בחקר הימין הציוני מימי זאב ז'בוטינסקי ועד ימי מנחם בגין. בשנים האחרונות הוא חוקר את ההיסטוריה של קרית שמונה ומוביל תהליכים קהילתיים של גיבוש הנרטיב ההיסטורי המקומי. בין פרסומיו: "גבורה והדרה: עולי הגרדום והזיכרון הישראלי", הוצאת יד בן צבי ומכון ז'בוטינסקי; "דרך רבת פנים: ציונותו של ז'בוטינסקי לנוכח האנטישמיות"', הוצאת אוניברסיטת בן-גוריון ומכון ז'בוטינסקי; "תל-חי, 2020-1920: בין היסטוריה לזיכרון", הוצאת יד בן צבי ואוניברסיטת תל-אביב (עריכה משותפת עם פרופ' יעל זרובבל).


פרופ' אמל ג'מאל

חבר סגל אורח

אמל ג'מאל הוא אחראי התוכן של תחום הפילוסופיה בלימודי הרוח במרכז מנדל למנהיגות בצפון ומלמד בכלל התוכניות קורסים העוסקים במטפיזיקה, באפיסטמולוגיה, באתיקה ובפוליטיקה. פרופסור למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב. לאחרונה פרסם שני ספרים העוסקים בחברה האזרחית ולפניהם פרסם עשרות מאמרים בכתבי עת מדעיים מובילים. לצד עבודתו במנדל, אמל הוא סגן דקאן לתלמידים והוראה בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב, וכן ראש מכון המחקר על שם וולטר ליבך לחקר הדו-קיום הערבי-יהודי באוניברסיטה. בעבר שימש כראש החוג למדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב וניהל את תוכניות התואר השני בתחום התקשורת הפוליטית הישראלית והבינלאומית. אמל משמש כעורך הראשי של כתב העת "המרחב הציבורי" – כתב עת מדעי מוביל לחקר הפוליטיקה בישראל. בעבר שימש לקטור בקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה בישראל ובקרן כדר לתרבות, אמנות ומדע וניהל את מרכז "אעלאם" – המרכז הערבי לחירות המדיה, פיתוח ומחקר בנצרת.


עו"ד עלי חיידר

חבר סגל אורח

עלי חיידר הוא חבר סגל אורח ואחראי על הובלת פורום מדעי הרוח במרכז מנדל למנהיגות בצפון. במשך עשור שימש כמנכ"ל שותף של עמותת "סיכוי" – העמותה לקידום השוויון בין האזרחים הערבים לאזרחים היהודים בישראל. לפני כן עבד כעו"ד בכמה ארגונים לזכויות אדם ואזרח, והוא חבר פעיל וחבר מייסד בשורה של ארגוני חברה אזרחית: המועצה הפדגוגית הערבית, מרכז עדאלה, מרכז אעלאם, המרכז לצדק חברתי במכון ואן ליר ועוד. עלי הוא בוגר בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית (מחזור כ"ב). עם סיום לימודיו בבית הספר הצטרף לאגודה לקידום החינוך ירושלים, שם שימש בתפקיד בכיר וניהל יוזמות ופרויקטים חדשים. בין השאר ייסד והקים את כפר הנוער הערבי הראשון – סינדיאנה. לעלי תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.


רויטל יהלום חכמוב

מנחה

רויטל יהלום חכמוב היא חברת צוות תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון ומובילה את "הלמידה בפעולה". כמו כן היא ראש צוות המנטורים בתוכנית ואחראית על פיתוח תחום המנטורים במרכז מנדל למנהיגות בצפון. בוגרת מחזור כ' בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, ובעלת ניסיון של כעשרים שנה בהובלת תהליכי שינוי באגפי חינוך ובחדשנות חינוכית, תרבותית וחברתית. בעברה כיהנה כמנהלת הפיתוח הפדגוגי של ״המכון הדמוקרטי לחינוך וחברה״, והובילה את תחום הקמת בתי ספר חדשניים. כמו כן הקימה וניהלה את תוכנית "חלוץ חינוכי בצפון", אשר במרכזה מנהיגות בפריפריה החברתית והגאוגרפית. רויטל ניהלה תהליכי שינוי יישוביים ומערכתיים, ובנתה והובילה תוכניות הכשרה לפיתוח מנהיגות מנהלים. בתור מרצה, רויטל לימדה יזמות חינוכית וחברתית ב"חממה ליזמות חינוכית" בסמינר הקיבוצים ו"יזמות תרבותית וחינוכית" בתואר השני במכללת אורנים. הקימה ועומדת בראש מערך מנטורים ארצי בתוכנית המצטיינים של משרד החינוך, הפועלת בכל המכללות בארץ. דוקטורנטית באוניברסיטת בר אילן וחוקרת ספרות עם ישראל. בשנים האחרונות גם מנהלת את המרכז לספרות ותרבות ילדים ע״ש מרים רות, שהוא מרכז לשינוי חברתי ותרבותי בפריפריה ובצפון.


קטף מוראד סלאמה

חברת סגל אורח

קטף מוראד סלאמה היא אחראית תחום הפיתוח והמלווה האקדמית של תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון. היא אשת חינוך, מנחה, מרצה ופעילה חברתית, ועשייתה חובקת הכשרת מורות ומורים, תקשורת, מגדר והנחיית קבוצות דיאלוג. בעבר הובילה את לימודי התקשורת בחברה הערבית במשרד החינוך, שם הייתה אמונה על גיבוש המורים והמורות לקהילה לומדת ועל פיתוחם של חומרי הלימוד לבתי הספר העל-יסודיים. לאחר מכן הצטרפה למרכז לחינוך הומניסטי בבית לוחמי הגטאות, שם שימשה כמנהלת פדגוגית וסגנית מנהל. בתפקידה האחרון שימשה כמנהלת אקדמית שותפה של תוכנית חותם להכשרת מורות ומורים מטעם מכללת אורנים. כמו כן, קטף עובדת עם סגלים אקדמיים ועם ארגונים חברתיים העוסקים בחיים משותפים וחברה מגוונת. היא מנחה, יועצת ומלווה בתחום הדיאלוג הרב-תרבותי, ומלמדת קורסים להכשרת מנחות ומנחים. לקטף תואר ראשון ושני בתקשורת ומדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, והיא בוגרת מחזור ט"ז של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. בימים אלו היא שוקדת על מחקר לתואר שלישי בחוג לתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה. במסגרת מחקרה היא בוחנת את הייצוג של האחר בדרמה בעולם הערבי.


ד"ר עמרי קסטלנובו

חבר סגל אורח

עמרי קסטלנובו הוא המלווה האקדמי של תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי בצפון ומוביל תחום רוחב מנהיגות במרכז. הוא מוסמך המגמות הארגונית והקלינית ובעל תואר דוקטור בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה. תחום התמחותו הוא מנהיגות בדגש על ההיבטים האבולוציוניים והתרבותיים של תופעת המנהיגות והכריזמה. עמרי עוסק, בין השאר, בשאלה מדוע מדובר בתחומים הנתפסים בדרך כלל כקשים להגדרה, מסתוריים או מאגיים. כמו כן הוא מתמחה בתחום הלחץ והחוסן. בעבר שימש עמרי כפסיכולוג צבאי ביחידות מיוחדות. במסגרת תפקידו זה עסק בתהליכי המיון ביחידות הללו, ובליווי צוותים ומפקדים במשימותיהם. בימים אלה הוא יזם שותף בהקמת מיזם מיון פסיכולוגי לכוח אדם בכיר.


צוות בכיר

ד"ר אברהם ליפשיץ

חבר צוות בכיר

אברהם ליפשיץ הוא חבר צוות בכיר ומרכז את לימודי תחום הדת כרוח במרכז מנדל למנהיגות בצפון. ד"ר לחינוך. עבודתו החינוכית החלה בהקמת מדרשת הגולן (מדרשה ליהדות ולידיעת הארץ). אחר כך ניהל בית ספר תיכון (אולפנית) בטבריה והיה מזכ"ל תנועת הנוער "בני עקיבא" וכן ראש חמ"ד במשרד החינוך קרוב ל 10 שנים. הוא מרצה זה כמה שנים בתואר שני במכללה בירושלים בתחומי חינוך, ניהול ותודעה יהודית. יזם כמה תוכניות חדשניות ומיזמים, תוך מגע עם אוכלוסיות שונות והובלת צוותי ניהול ופיקוח. במהלך שנות עבודתו כתב אברהם מאמרים רבים בנושאים חינוכיים, ואלו נכרכו לשני כרכים הנקראים "מנהיגי חינוך" והוצאו לאור על-ידי משרד החינוך. לצד עבודתו במנדל, אברהם מנהל את תחום חינוך ורוח ברשת "רוח הגולן".


אפרת נסימוב שרשבסקי

חברת צוות בכירה

אפרת נסימוב שרשבסקי היא חברת צוות בכירה, מובילת תחום הרוחב "מנהיגות בחברה מגוונת" הנלמד בכלל תוכניות מנדל צפון. כמו כן היא חברה בצוות פיתוח והכשרות צוות. אפרת היא בוגרת בית הספר סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה, עורכת תסריטים וכותבת שירה. ספר השירה הראשון שלה, "כשהשמש עוברת את ההר", ראה אור בהוצאת "הליקון". אפרת עוסקת גם בכתיבת ניירות עמדה, ניירות מדיניות ופיתוח מיזמים בהקמה והיתה חלק מצוות המו"פ של קרן רש"י. בעברה הרחוק יותר היתה מנהלת תוכניות בארגון מרכז מעשה ועבדה במחלקת המו"פ בקרן רש"י, שם הובילה את תחום ניהול הידע ופיתוח תוכן למיזמים בהקמה. לפני כן הייתה מנהלת תוכניות בבית עגנון בירושלים ופעלה לפיתוח בית עגנון למרכז ספרותי שוקק חיים. אפרת הנחתה בבתי מדרש של "ממזרח שמש" והייתה חלק מצוות פיתוח התוכן, זאת לאחר שחזרה משליחות ארוכה באוזבקיסטן.


מיכל רייקין

חברת צוות בכירה

מיכל רייקין מרכזת את תחום ההיכרות עם הצפון במרכז מנדל למנהיגות בצפון. התמחתה במהלך כל שנותיה המקצועיות בשלטון מקומי ובפיתוח אזורי. בשנים האחרונות היא מתמקדת בפיתוח המרחב הצפוני ובהקשר זה היא מלווה אשכולות אזוריים, מקדמת מהלכים אזוריים ומובילה הכשרות היוצרות מנהיגות אזורית. בפברואר 2019 הקימה את "עתודות צפון" – ארגון לפיתוח חברתי כלכלי של הצפון. ב-2013 החלה להקים ולנהל את תוכניות הצוערים לשלטון המקומי - מיזם משותף עם משרד הפנים ומשרד האוצר. קודם לכן כיהנה במשך שמונה שנים כסגנית ראש המועצה האזורית גולן ומנהלת אגף חברה וקהילה במועצה, שאותו הקימה. מיכל שימשה כדירקטורית, נציגת ציבור, בחברת נמל אשדוד בשנים הראשונות להקמתה, והייתה חברת דירקטוריון של מכללת אוהלו ועמותת "מיתרים". כיום היא יושבת ראש חבר הנאמנים של מכללת תל חי. למיכל תואר שני במנהיגות ציבורית ופוליטית מטעם אוניברסיטת תל-אביב ותואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.


צוות

קרן לי אביגל

פקידת קבלה

קרן לי אביגל הצטרפה למרכז מנדל למנהיגות בצפון בתור פקידת הקבלה. בעברה שימשה כראש צוות במוקד הטלפוני בחברת פרטנר תקשורת, ובמסגרת תפקידה הנחתה סדנאות הדרכה לעובדים ותיקים וחדשים. לאחר מכן שימשה כמנהלת משרד בחברת רמים טכנולוגיות סביבה. קרן לי פעלה לקידום זכויות ילדים עם אלרגיה מסכנת חיים. במסגרת זו הייתה מעורבת במתן תמיכה להורים ואף השתתפה בדיונים בכנסת לקידום המדיניות בישראל להפיכת מערכת החינוך לנגישה יותר עבור ילדים אלו. אוהבת אמנות, מוזיקה, תיאטרון ומחול.


עינת בן עזרא

רכזת מקצועית

עינת בן עזרא אחראית במרכז מנדל למנהיגות בצפון על תחום המידענות ועל תחום החדשנות הטכנולוגית. מידענית במקצועה, מתמחה בתחום הרגולציה הסביבתית. ריכזה את פרויקט "ממשלה ירוקה", שמטרתו לייעל את ההיבטים הסביבתיים בעבודה השוטפת של ממשלת ישראל, ומאוחר יותר הקימה פלטפורמה ייחודית לעדכוני רגולציה עבור ארגונים המבקשים לעמוד בתקני סביבה ובטיחות. עינת מנהלת את אתר ארגון בוגרי הטכניון ושימשה בעברה מדריכה חברתית בכישורית – כפר לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. מתנדבת שנים רבות בארגונים לרווחת בעלי חיים. בעלת תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת חיפה ותעודת מידענות מטעם הטכניון.


שרון הרשקו שולב

רכזת גיוס ומיון

שרון הרשקו שולב אחראית על תחום גיוס ומיון מועמדים לשלוש התוכניות במרכז מנדל למנהיגות בצפון. בעברה עסקה במשך שבע שנים בניהול ובבקרת המשאבים בתוכנית היל"ה של קידום נוער, הפועלת במסגרת משרד החינוך ועוסקת בנוער שנשר ממערכת החינוך הפורמלית ובנוער בסיכון. במסגרת תפקידה עסקה בפיתוח, בתמיכה ובהטמעה של נוהלי עבודה, בהדרכת עובדים, בתכנון וחלוקת תקציב, בהטמעת מערכות מחשוב ובמתן תמיכה ליחידות קידום נוער. לשרון תואר ראשון במדעי החברה מהאוניברסיטה הפתוחה, והיא בעלת תעודת הוראה בחינוך מיוחד ממכללת גורדון. סטודנטית לתואר שני בתוכנית MBA למנהל עסקים במסלול ניהול ארגונים ללא כוונות רווח.


סאמיה זובידאת

אם בית

סאמיה זובידאת משמשת במרכז מנדל למנהיגות בצפון בתור אם בית ואחראית אחזקה וניקיון. לסאמיה ניסיון בניהול משק בית ובעבר הייתה אחראית הזמנות במפעל תכשיטים.


מריה לביא

רכזת, תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון

מריה לביא היא רכזת תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון. לפני הצטרפותה לקרן מנדל-ישראל שימשה כרכזת תוכניות נוער בפקולטה לכימיה בטכניון, שם ריכזה שלוש תוכניות שונות תוך מתן דגש על הנגשת התוכניות לבני הנוער בפריפריה. בעבר ניהלה מריה משרד של חברת היי-טק בתחום הווירטואליזציה ומחשוב הענן. לצד עבודתה, מריה עוסקת בפעילות התנדבותית. בין היתר התנדבה עם ילדי הרופאים במקלטים בדרום וסייעה בארגון ובשינוע של ציוד עבור חיילי צה"ל בתפקידם המבצעי. למריה תואר ראשון בניהול ארגוני שירות בדגש על משאבי אנוש, והיא בוגרת הלימודים לניהול מוצר בטכניון.


ענבל לוי

רכזת, תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון

ענבל לוי היא רכזת תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון. לפני הצטרפותה למנדל הייתה ענבל רכזת אקדמית בחוגים שונים במכללת אורנים: בחוג לביולוגיה, ביחידה לאנגלית כשפה זרה, ובשנים האחרונות בחוג לחינוך לגיל הרך וחינוך מיוחד לגיל הרך. במסגרת תפקידיה ליוותה את הסטודנטים החל בשלב הקליטה וההרשמה, לאורך כל שנות לימודיהם, ועד להיותם בוגרי תואר בחינוך ותעודת הוראה. בין היתר עסקה בבניית תוכניות לימודים לסטודנטים, בסיוע לסטודנטים בעלי לקות למידה, בארגון, ניהול ותיאום של בחינות פנימיות וחיצוניות, בגיוס ובקליטה של מרצים ושיבוצם במערכת ההוראה, ובארגון ותיאום אירועים, כנסים, ישיבות, סיורים וסדנאות. לפני כן ניהלה מרפאה לרפואה משלימה והייתה אחראית על רופאים, מטפלים ומתאמות שירות. לענבל תואר ראשון במדעי החברה והרוח מהאוניברסיטה הפתוחה.


לירז מענית

מובילת קהילת הבוגרות והבוגרים של מרכז מנדל למנהיגות בצפון

לירז מענית היא מובילת קהילת הבוגרות והבוגרים במרכז מנדל למנהיגות בצפון. בעברה הייתה עוזרת הוראה ומחקר באוניברסיטת חיפה בקורסים שונים: מבוא לשיטות מחקר, מבוא למנהל ציבורי ומערכת פוליטית ישראלית. כמו כן ניהלה פרויקטים בעמותת ה"חברה הישראלית לכימיה", ששמה לה למטרה לקדם את לימודי הכימיה בבתי הספר ובאוניברסיטאות. העבודה כללה ארגון וניהול כנסים עם משלחות של מדענים מאוניברסיטאות ברחבי העולם. בתפקידה האחרון הייתה רכזת מנהלית בטכניון. ללירז תואר ראשון במדעי המדינה וספרות השוואתית, ותואר שני במנהל ציבורי במסלול מחקרי מאוניברסיטת חיפה, התזה שלה עסקה ברשויות מקומיות במשבר.


דנה קליינמן

מנהלת אדמיניסטרטיבית

דנה קליינמן היא המנהלת האדמיניסטרטיבית של מרכז מנדל למנהיגות בצפון. בעלת תואר ראשון במדעי החברה מהאוניברסיטה הפתוחה. יש לה ניסיון עשיר בתחום האדמיניסטרציה הבכירה. בעשור האחרון - עד להצטרפותה למרכז מנדל למנהיגות בצפון - שימשה כמנהלת אדמיניסטרטיבית במרפאת מומחים "מוריה" בחיפה, וכעוזרת אישית למנכ"ל המרפאה. במסגרת תפקידיה השונים הייתה אחראית על גיוסים, השמות עובדים וניהול אדמיניסטרטיבי של צוותים. כמו כן עסקה רבות בהפקת אירועים שונים ומגוונים, הפקת עלון רפואי מקצועי, ארגון ותיאום קורסים ומפגשים, הן חברתיים והן לימודיים. בשירותה הצבאי שירתה דנה כקצינת קישור במערך השלישות וכראש לשכת מפקד אוגדה.


נדב רובינשטיין

עוזר מקצועי

נדב רובינשטיין אחראי על איסוף וניתוח הנתונים ועל כתיבת הדו"חות במרכז מנדל למנהיגות בצפון. בעל תואר ראשון בפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה, ובשלבי הסיום של לימודי התואר השני בתוכנית לפילוסופיה של המדע והרציונליות, גם כן באוניברסיטת חיפה. בעבר שימש נדב כמורה למקצועות המתמטיקה והאנגלית בבתי ספר תיכוניים ובחט"ב, והוא בעל ניסיון רב בארגון ובהפקת אירועים.


כרמית שפי

רכזת, תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי בצפון

כרמית שפי היא רכזת תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי בצפון. בעשור האחרון עבדה כמנהלת תוכניות בארגונים חברתיים שונים, בהם קרן רש"י וקרן רמון. היא ניהלה תוכניות העוסקות במוביליות חברתית באמצעות מתן כלים וידע, כגון תוכנית ללימוד תכנות לנערות, תוכנית להקניית ידע במחשבים לילדים מיישובי פריפריה בגיל ביה"ס יסודי, ותוכנית ללימוד חלל בגני ילדים. הייתה בין מובילי המאבק למען עמק השלום הנמצא במרחב הביוספרי של מועצה אזורית מגידו. לכרמית תואר ראשון במדעי המדינה ומזרח אסיה (כולל לימודי סינית). במקביל ללימודים אלו התנדבה שלוש שנים בקו לעובד, בסיוע לעובדים זרים סינים. לכרמית תואר שני במנהל מערכות חינוך.