סגל, צוות וסגל אורח

מנהל

פרופ' דויד דרי

מנהל מרכז מנדל למנהיגות בצפון

​פרופ' (אמריטוס) דויד דרי מנהל את מרכז מנדל למנהיגות בצפון מחודש יולי 2016. לדויד תואר בוגר ומוסמך במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר מוסמך במדיניות ציבורית ודוקטורט מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי. משנת 1995 ועד לאחרונה לימד ומילא תפקידים שונים בבית ספר מנדל למנהיגות וביחידת בוגרי מנדל. בעבר כיהן כראש המחלקה למדע המדינה וכדיקן המייסד של בית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים. אחרי פרישתו מהאוניברסיטה ייסד את תוכנית המוסמך במדיניות ציבורית במכללת ספיר, ועמד בראשה. פרופ' דרי מילא גם שורה של תפקידים ציבוריים: מנתח מדיניות במשרדו של סגן ראש הממשלה יגאל ידין; המדען הראשי של משרד הפנים והמדען הראשי של נציבות שירות המדינה. כמו כן כיהן כחוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה ובמכון לתכנון מדיניות העם היהודי. הוא מילא שורה של תפקידי מחקר והוראה כאורח באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס, באוניברסיטת קליפורניה בברקלי ובאוניברסיטת הרוורד, ופרסם ספרים ומאמרים אקדמיים במדיניות ציבורית ובמינהל ציבורי. בשנים האחרונות מחקריו מתמקדים ב"שאלת המנהיגות" – הוא מציע להתרחק מהתפיסות המסורתיות הקושרות מנהיגות לתפקיד, לכוח ולהשפעה, ובמקום זאת להתמקד במחויבות לדאוג לבני אנוש ולפעול מחוץ לגבולות של המוכר והבטוח כדי לשרת את האנושות.


סגל

משה אוחיון

חבר סגל ומנהל תוכנית

משה אוחיון הוא בוגר מחזור כ"ג של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, ובעל תואר מוסמך במנהל ומדיניות ציבורית מהמכללה האקדמית ספיר. לצד עבודתו החינוכית, משה הוא יזם חברתי ופעיל ציבור. לפני כ-17 שנה עבר עם משפחתו להתגורר בעיר אופקים, ובה הקים והפעיל מיזמים חברתיים וחינוכיים: מועדוניות לילדים בסיכון, מועדון לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים ועוד. שתיים מיוזמותיו הבולטות הן עמותות שיזם, ייסד וניהל: עמותת הבנייה "מרחיבים אופקים" בנתה בתים צמודי-קרקע לזוגות צעירים ואפשרה לזוגות בני המקום ולמשפחות מחוץ לאופקים לבנות את ביתן כקהילה. השנייה – "צידה לדרך" עוסקת בפיתוח מנהיגות בקרב בני נוער ומבוגרים, מלווה צעירים מגיל 16 בפיתוח אישי, חברתי וקהילתי, ומפעילה תוכניות לליווי חיילים משכבות חלשות מאופקים ומסביבתה. בעבר שימש משה כחבר המליאה הארצית של תנועת הנוער בני עקיבא ומילא תפקידים ציבוריים שונים. כיום משה מכהן כחבר במועצת העיר אופקים ועומד בראש "האגודה לפיתוח העיר אופקים".


ספא גארב

חברת סגל ומנהלת תוכנית

ספא היא חברת סגל והמנהלת של התוכנית האזורית במרכז מנדל למנהיגות בצפון. היא בעלת ניסיון של יותר מעשרים שנה בייעוץ ארגוני, הנחיית קבוצות מומחים-משפיעים בתחומים שונים, וניהול יוזמות ותהליכים להרחבת שוויון הזדמנויות בתעסוקה בתוך ארגונים וברמה הארצית. בעבר שימשה כראש תחום תעסוקה בג'וינט ישראל והובילה הקמה ופיתוח של שירותים חברתיים ליציאה ממעגל העוני באמצעות שילוב וקידום בתעסוקה. לספא תואר ראשון במתמטיקה ויחסים בינלאומיים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב.


סגל אורח

דפי בירן זינגר

חברת סגל אורח ומנהלת תוכנית

דפי ייסדה וניהלה את ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד – ארגון העוסק בפיתוח מנהיגות צעירים לקידום שוויון הזדמנויות, צמצום פערים וטוב משותף באמצעות מתן כלים, התנסות ועשייה. כמו כן ניהלה את ארגון שגרירי רוטשילד – תוכנית מנהיגות לצעירים נבחרים מהפריפריה. במשך שנים עסקה בניהול במכון ברנקו וייס במגוון תוכניות, כולל תכנון וניהול ארגוני-פדגוגי של כלל התוכניות לתלמידים ולמורים. בעבר עבדה כמורה להוראת עברית באולפנים. לדפי תואר ראשון ושני בניהול בחינוך מאוניברסיטת חיפה, והיא בעלת הסמכה בתחום האימון האישי מהטכניון.


רויטל יהלום חכמוב

חברת סגל אורח

רויטל יהלום חכמוב היא בוגרת מחזור כ' בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, ובעלת ניסיון של כחמש-עשרה שנים בהובלת תהליכי שינוי במערכת החינוך הפורמלית ובחדשנות חינוכית ופדגוגית. בעברה כיהנה כמנהלת פיתוח פדגוגי של המכון לחינוך דמוקרטי, וניהלה את תחום הקמות בתי ספר חדשניים. כמו כן הקימה וניהלה את תוכנית "חלוץ חינוכי בצפון", אשר במרכזה פיתוח מנהיגות חינוכית וחדשנות פדגוגית בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, בשותפות עם משרד החינוך. רויטל ניהלה תהליכי שינוי יישוביים ומערכתיים, ובנתה והובילה תוכניות הכשרה לפיתוח מנהיגות מנהלים ומורים. בתור מרצה, רויטל לימדה יזמות חינוכית וחברתית ב"חממה ליזמות חינוכית" בסמינר הקיבוצים, ובתוכנית "רג"ב: ראש גדול בהוראה" לסטודנטים מצטיינים במכללת אורנים. לרויטל תואר ראשון ושני בספרות עברית וכללית מאוניברסיטת תל אביב, והיא בוגרת התוכנית להכשרת מנהלים של אוניברסיטת תל אביב.


צוות

הזאר כמאל

פקידת קבלה

בעלת תואר ראשון במשפטים מהמכללה האקדמית נתניה. להזאר ניסיון רב בתחום המשרדי. לפני הצטרפותה למרכז מנדל למנהיגות בצפון שימשה כטלרית בבנק הפועלים וניהלה את תחום כרטיסי האשראי והשיקים. לפני כן הייתה מזכירת מנכ"ל בחברה קבלנית, שבה עסקה בניהול ההזמנות והצעות המחיר מול ספקים שונים, וכן מנהלת מחלקת הוצאה לפועל במשרד עורכי דין פרטי.


דנה קליינמן

מנהלת אדמיניסטרטיבית

דנה קליינמן בעלת תואר ראשון במדעי החברה מהאוניברסיטה הפתוחה. לדנה ניסיון עשיר בתחום האדמיניסטרציה הבכירה. בעשור האחרון - עד להצטרפותה למרכז מנדל למנהיגות בצפון - שימשה כמנהלת אדמיניסטרטיבית במרפאת מומחים "מוריה" בחיפה, וכעוזרת אישית למנכ"ל המרפאה. במסגרת תפקידיה השונים היתה אחראית על גיוסים, השמות עובדים וניהול אדמיניסטרטיבי של צוותים. בנוסף, עסקה רבות בהפקת אירועים שונים ומגוונים, הפקת עלון רפואי מקצועי, ארגון ותיאום קורסים ומפגשים הן חברתיים והן לימודיים. בשירותה הצבאי שירתה דנה כקצינת קישור במערך השלישות וכראש לשכת מפקד אוגדה.


סיגל קנר

רכזת תוכנית

עסקה בניהול אדמיניסטרטיבי בחברות הזנק, ובהן הובילה תהליכים ארגוניים. כמו כן עסקה בתחום החינוך והנחיית הורים כעוזרת האישית של פרופ' עמוס רולידר. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על הניהול הקליני והאדמיניסטרטיבי של המרכז להנחיית הורים וכן על הנחיית צוות מנחים מקצועי. שירתה בשגרירות ישראל למוסדות האו"ם בג'נבה וניהלה את לשכת השגריר ואת הקשר למוסדות האו"ם. פעילה חברתית למען זכויות בעלי חיים, וקונדיטורית המתמחה באפייה ובבישול בריא.


נדב רובינשטיין

עוזר מקצועי

בעל תואר ראשון בפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה, ובשלבי הסיום של לימודי התואר השני בתוכנית לפילוסופיה של המדע והרציונליות, גם כן באוניברסיטת חיפה. בעבר שימש נדב כמורה למקצועות המתמטיקה והאנגלית בבתי ספר תיכוניים ובחט"ב, והוא בעל ניסיון רב בארגון ובהפקת אירועים.