סגל, צוות וסגל אורח

מנהל

פרופ' דויד דרי

מנהל מרכז מנדל למנהיגות בצפון

​פרופ' דויד דרי מנהל את מרכז מנדל למנהיגות בצפון מחודש יולי 2016. לפני כן הוא שימש במשך כשנה וחצי כיועץ לבוגרי מנדל וכן עסק בפיתוח תכניות לפיתוח מנהיגות. לפני כן שימש משנת 1997 כחבר סגל מכון מנדל למנהיגות ועמד בראש לימודי המדיניות ובראש תהליך הקבלה. דויד דרי הוא פרופסור (אמריטוס) של האוניברסיטה העברית בירושלים וכיהן כראש המחלקה למדע המדינה וכדיקן המייסד של בית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה. כמו כן ייסד ועמד בראש תכנית המוסמך במדיניות ציבורית במכללת ספיר. הוא מילא שורה של תפקידי מחקר והוראה כאורח באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס (UCLA), אוניברסיטת קליפורניה בברקלי ואוניברסיטת הרוורד, ופרסם ספרים ומאמרים אקדמיים רבים במדיניות ציבורית ובמינהל ציבורי. בשנים האחרונות מחקריו מתמקדים ב"שאלת המנהיגות" – הוא מציע להתרחק מהתפיסות המסורתיות המקשרות בין מנהיגות לתפקיד, לכוח ולהשפעה, ובמקום זאת להתמקד במחויבות לדאוג לבני האנוש האחרים ולפעול מחוץ לגבולות של המוכר והבטוח כדי לשרת את האנושות. פרופ' דרי מילא גם שורה של תפקידים ציבוריים – אנליסט בכיר למדיניות במשרדו של סגן ראש הממשלה יגאל ידין; המדען הראשי במשרד הפנים והמדען הראשי של נציבות שירות המדינה. כמו כן כיהן כחוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה ובמכון לתכנון מדיניות העם היהודי. דויד דרי הוא בעל תואר בוגר ומוסמך במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר מוסמך במדע המדינה ודוקטורט מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי.​


סגל

איילת אילני

חברת סגל

לאיילת אילני תואר שני בסוציולוגיה מאוניברסיטת חיפה והיא זוכת מלגת פולברייט באוניברסיטה האמריקאית בוושינגטון בתחום הפיתוח הבינלאומי. איילת עוסקת במחקר חברתי, בייעוץ ארגוני ובפיתוח כלכלי וקהילתי. היא מתמחה במגזר הציבורי ומדגישה בעבודתה שונות, תהליכי דמוקרטיזציה והעצמה במרחב המקצועי והציבורי. איילת היא אחת מהמייסדות והמנהלות של העמותה להעצמה כלכלית לנשים, והיא מרצה בחוג לחינוך חברתי במכללה האקדמית באורנים.


דלית כספין

חברת סגל

לדלית כספין תואר ראשון בהיסטוריה ובפילוסופיה ותואר שני מ'מכון כהן' להיסטוריה ולפילוסופיה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תלֹ-אביב. היא בוגרת 'תהודה' – בית מדרש למנהיגות יהודית פלורליסטית. דלית הייתה חברה בצוות 'בינ"ה' – התנועה ליהדות חברתית, מיום היווסדה ובמשך 17 שנים, ומילאה בה שורה של תפקידים: ניהול, הוראה והנחיה. כמו כן הייתה שותפה להקמת הישיבה החילונית הראשונה בארץ. לדלית ניסיון עשיר כמנחת קבוצות ומומחיות בעבודת הנחיה בשילוב טקסטים. היא הרצתה והנחתה סטודנטים ב'חממה ליזמות חינוכית' במסגרת המסלול האקדמי להכשרת מורים של המכון לחינוך דמוקרטי בסמינר הקיבוצים.


ג'אבר עסאקלה

חבר סגל

לג'אבר תואר שני בייעוץ חינוכי. הוא בעל ניסיון עשיר בעבודה קהילתית, בארגון קהילות לקראת שינוי במצבן, בליווי ובייעוץ לארגונים לשינוי חברתי בתחומים של הובלת קמפיינים, מנהיגות, תכנון וחשיבה אסטרטגיים. כמו כן ג'אבר מנחה קבוצות ומתמחה בארגונים משותפים ובדיאלוג בין קבוצות מנהיגים. ג'אבר הוביל את החשיבה וההמשגה של "חברה משותפת יהודית ערבית בישראל" ומילא תפקידים ציבוריים רבים, בהם יו''ר ועד הסטודנטים הערבים באוניברסיטה העברית ויו''ר ההתאחדות הארצית של הסטודנטים הערבים בארץ, מנהל פרויקט השוואת זכויות, מנהל התכניות הפלסטיניות, מנהל תחום חברה משותפת וסמנכ''ל בשתי''ל. ג'אבר כיהן גם כמנכ''ל משותף לעמותת סיכוי – העמותה לקידום שוויון אזרחי, והקים וניהל את עמותת "אלאהאלי" לעידוד השתתפות אזרחית ופוליטית של הציבור הערבי. לג'אבר מעורבות רבת שנים בפעילות חברתית-פוליטית ברמת היישוב שלו – מג'אר, ברמה האזורית וברמה הארצית.​​


ד"ר זיוה קולודני

חברת סגל

​​לזיוה תואר שני ותואר דוקטור מן הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים ואזורים בטכניון בחיפה, תואר ראשון במדע המדינה ובגאוגרפיה מאוניברסיטת תל-אביב, והיא בוגרת תואר ראשון באדריכלות נוף מהטכניון. היא מקדמת תפיסה המשלבת בין פרקטיקה לאקדמיה, ואת הידע שלה במדיניות ציבורית בתכנון נוף היא מטמיעה בהוראה ובמחקר אקדמי. עבודתה בעיריית חיפה ותפקידיה הציבוריים התמקדו בייזום ובקידום מדיניות לתכנון מרחב ציבורי פתוח ומשתף. זיוה לימדה בתכנית לאדריכלות נוף בטכניון ובתכנית לאדריכלות במרכז האקדמי ויצו חיפה. מחקרה לדוקטורט - "הפוליטיקה של הנוף" - ופרסומיה האקדמיים מתמקדים במחקר ביקורתי של תפקידיו התרבותיים, החברתיים והפוליטיים של הנוף העירוני ומהלכי ייצורו תוך התמקדות באזורי קונפליקט.


ד"ר אסף תורג'מן

חבר סגל

אסף הוא עמית הוראה בבית הספר למדעי המדינה ובחוג ללימודים רב-תחומיים באוניברסיטת חיפה. במשך כמה שנים שימש כמרצה במכללת עמק יזרעאל בחוגים למדע המדינה ולתקשורת. אסף מלמד קורסים שונים, בעיקר בתחומי התאוריה הפוליטית, המחשבה המדינית והפילוסופיה היהודית. בעבודת הדוקטורט שלו עסק אסף בעקבותיהם של מיתוסים מעולם המסורות היהודיות בשיח החילוני בישראל. מחקריו בהווה עוסקים בקונפליקט שבין דת למדינה בישראל והם מתמקדים ברדיקליזם דתי ובמשמעויותיו והשלכותיו הפוליטיות של המיתוס המשיחי בחסידות חב"ד. בשנים 2010-2005 ריכז אסף את פרויקט "בצוותא" באוניברסיטת חיפה – פרויקט שמטרתו ליצור שיח חילוני-דתי סביב טקסטים יהודיים, קלאסיים ועכשוויים כאחד.​​​​


צוות

משה אוחיון

ממונה על תכנון ופיתוח

משה אוחיון הוא בוגר מחזור כ"ג של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, ובעל תואר מוסמך במנהל ומדיניות ציבורית מהמכללה האקדמית ספיר. לצד עבודתו החינוכית, משה הוא יזם חברתי ופעיל ציבור. לפני כ-17 שנה עבר עם משפחתו להתגורר בעיר אופקים, ובה הקים והפעיל מיזמים חברתיים וחינוכיים: מועדוניות לילדים בסיכון, מועדון לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים ועוד. שתיים מיוזמותיו הבולטות הן עמותות שיזם, ייסד וניהל: עמותת הבנייה "מרחיבים אופקים" בנתה בתים צמודי-קרקע לזוגות צעירים ואפשרה לזוגות בני המקום ולמשפחות מחוץ לאופקים לבנות את ביתן כקהילה. השנייה – "צידה לדרך" עוסקת בפיתוח מנהיגות בקרב בני נוער ומבוגרים, מלווה צעירים מגיל 16 בפיתוח אישי, חברתי וקהילתי, ומפעילה תכניות לליווי חיילים משכבות חלשות מאופקים ומסביבתה. בעבר שימש משה כחבר המליאה הארצית של תנועת הנוער בני עקיבא ומילא תפקידים ציבוריים שונים. כיום משה מכהן כחבר במועצת העיר אופקים ועומד בראש "האגודה לפיתוח העיר אופקים".


דנה קליינמן

מנהלת אדמיניסטרטיבית

דנה קליינמן בעלת תואר ראשון במדעי החברה מהאוניברסיטה הפתוחה. לדנה ניסיון עשיר בתחום האדמיניסטרציה הבכירה. בעשור האחרון - עד להצטרפותה למרכז מנדל למנהיגות בצפון - שימשה כמנהלת אדמיניסטרטיבית במרפאת מומחים "מוריה" בחיפה, וכעוזרת אישית למנכ"ל המרפאה. במסגרת תפקידיה השונים היתה אחראית על גיוסים, השמות עובדים וניהול אדמיניסטרטיבי של צוותים. בנוסף, עסקה רבות בהפקת אירועים שונים ומגוונים, הפקת עלון רפואי מקצועי, ארגון ותיאום קורסים ומפגשים הן חברתיים והן לימודיים. בשירותה הצבאי שירתה דנה כקצינת קישור במערך השלישות וכראש לשכת מפקד אוגדה.


נדב רובינשטיין

עוזר מקצועי

בעל תואר ראשון בפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה, ובשלבי הסיום של לימודי התואר השני בתכנית לפילוסופיה של המדע והרציונליות, גם כן באוניברסיטת חיפה. בעבר שימש נדב כמורה למקצועות המתמטיקה והאנגלית בבתי ספר תיכוניים ובחט"ב, והוא בעל ניסיון רב בארגון ובהפקת אירועים.