תכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון

תכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון​

מטרתה של תכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון להכשיר קבוצה של מנהיגים בעלי חזון, היוזמים ומובילים שינוי, ומבקשים לתרום מכישרונם וממרצם לקידום חברה טובה וראויה יותר באזור הצפון, כל אחד מהם במעגלי הפעולה וההשפעה שיבחר. תכנית הלימודים נפרסת על פני כ-40 ימי לימוד בשנה, במתכונת של יום לימודים מלא אחד בשבוע, הלימודים מתקיימים במרכז מנדל למנהיגות בצפון, השוכן במכללת אורנים.

​שילוב של לימוד עיוני עם התמודדות מעשית​

התכנית מבוססת על התפיסה שמנהיגים נוצרים על-ידי חינוך ומעורבות פעילה בעשייה יזמית המלווה בבירור ערכי, בלימוד ובהתבוננות עצמית. לפיכך, התכנית מבקשת לתרום לפיתוח המנהיגות ולהעצמה האישית של המשתתפים, ומשלבת לימוד עיוני עם לימוד דרך התמודדות פעילה עם סוגיות ובעיות המזמינות חשיבה יזמית וראייה מערכתית.

פרקי הלימוד העיוני עוסקים בעיקר בבירור ערכי בדבר החברה הראויה, מקומו של האדם בה ותרומתו לאותה חברה, לצד הבנת הסביבה שבה פועלים מחוללי שינוי והתהליכים המשפיעים על המציאות ועל האפשרות לשפרה.

 
פרקי הלימוד העיוני כוללים:
  • חברה וכלכלה
  • פוליטיקה ושלטון מקומי
  • האדם הראוי והחברה הראויה
  • מדיניות
  • משפט
 פרקי לימוד אלו מספקים תשתית עיונית ומחקרית לפרקי הלימוד המעשי:
  • מנהיגות ויזמות חברתית 
  • מגוון של משימות קבוצתיות 
  • פרויקט אישי
כמו כן מתקיימים סיורים לימודיים, המספקים למשתתפים הזדמנות להכיר מקרוב מוסדות וארגונים, יזמים ומיזמים חברתיים שיכולים להעניק השראה ולשפוך אור על הנדרש ממנהיגות חברתית.​

הדרכה וייעוץ​

לאורך התכנית יעמדו לרשות המשתתפים מדריכים ויועצים מקצועיים הבקיאים בהיבטים שונים של הובלת יוזמות חברתיות.​​

העמיתים

​ ​בתכנית משתתפים נשים וגברים, יהודים וערבים, מאזור הצפון. העמיתים באים מרקע מגוון, ובהם אנשי חינוך, פעילים חברתיים, פעילים בארגוני המגזר השלישי ובכירים ברשויות מקומיות​.

מתכונת התכנית

תכנית הלימודים נפרסת על פני כ-40 ימי לימוד בשנה. הלימודים מתקיימים במתכונת של יום לימודים מרוכז אחד בשבוע, לצד מספר סדנאות מרוכזות וסיורים לימודיים בני יומיים-שלושה. הלימודים מתקיימים במרכז מנדל למנהיגות בצפון, השוכן במכללת אורנים. 

 
ההרשמה למחזור ב' הסתיימה ב-20.6.2017
 

 

 

הכירו את העמיתים

סאבר ע. יוספין

תכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון​ >>

 

אלה נווה

תכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון​ >>