עמיתי תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון

 

תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון​

מטרתה של תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון להכשיר קבוצה של מנהיגים בעלי חזון, היוזמים ומובילים שינוי, והמבקשים לתרום מכישרונם וממרצם, מתוך תחושת אחריות משותפת על האזור שלהם, לשם קידום חברה טובה וראויה יותר – כל אחד מהם במעגלי הפעולה וההשפעה שיבחר.

​התוכנית מתרכזת באזור הצפוני של המדינה, שהוא מקרה מיוחד של מציאות רבת-גוונים – אזור המאכלס בתוכו פרטים וקהילות הבאים מדתות, מארצות מוצא, מלשונות, ממקומות יישוב ומתרבויות שונות. מתוך היכרות עם כל אלו, תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון מבקשת למנף הצמחת כוחות מקומיים אשר יובילו לשינוי ולשיפור המציאות.

עמיתי התוכנית הם נשים וגברים בעלי חזון, היוזמים ומובילים שינוי ומבקשים לתרום מכישרונם וממרצם לקידום חברה טובה וראויה יותר באזור הצפון. אלו אנשים בוגרים החיים ופועלים בצפון ויש להם ניסיון בהובלה, ביוזמה חברתית ובעשייה חברתית, וכן רצון עז לפעול ולעשות למען החברה באזור ובצפון ולהיטיב עמה, תשוקה להשפיע, אומץ לפעול ופוטנציאל להרחיב את מוטת ההשפעה שלהם. אנו מחפשים את האנשים המבקשים לבחון את החזון שלהם תוך מפגש עם מגוון הקהילות הסובבות אותם ומתוך תפיסה של אחריות משותפת.


 

הלימודים בתוכנית

תוכני הלימוד מבטאים את תפיסתנו, ולפיה מנהיגות מתפתחת על-ידי מעורבות פעילה באתגרי השטח, המלווה בבירור ערכי, בלימוד עיוני ובהתבוננות עצמית. מתוך כך, תהליך הלמידה בתוכניות השונות משלב לימודי רוח; לימודי מדיניות וחברה (תוך כדי התנסות באתגרי הצפון); ולימודי מנהיגות, ניהול ויישום.

פרקי הלימוד העיוני כוללים:

 • לימודי רוח – היסטוריה, פילוסופיה,  תרבות ודת כרוח
 • מדיניות – עיצוב מדיניות ויישומה; כתיבת נייר מדיניות ותזכירי פעולה
 • ממשל ופוליטיקה – מנגנוני הממשל הדמוקרטי ותפקידי השלטון המקומי
 • החברה בישראל – היכרות עם מגוון הקהילות, ההזדמנויות והאתגרים העיקריים הניצבים בפנינו

פרקי הלימוד המעשי כוללים:

 • מנהיגות
 • מגוון משימות אישיות וקבוצתיות 
 • ממ"ש – מעשה מחולל שינוי: התנסות מעשית

כמו כן מתקיימים סיורים לימודיים, המספקים למשתתפים הזדמנות להכיר מקרוב מוסדות וארגונים, יזמים ומיזמים חברתיים שיכולים להעניק השראה ולשפוך אור על הנדרש ממנהיגות חברתית הפועלת מתוך אחריות אזורית משותפת.

תנאי סף להגשת מועמדות

 • תואר אקדמי ממוסד מוכר
 • מגורים ועבודה בצפון הארץ
 • ניסיון בהנעה של יוזמות או בעבודה הדורשת אחריות ישירה על כוח אדם ותקציבים
 • זיקה לעשייה חברתית
המועמדים נדרשים לעבור תהליך מיון קפדני.

​מתכונת התוכנית

תוכנית הלימודים נפרסת על פני כ-40 ימי לימוד בשנה. הלימודים מתקיימים במתכונת של יום לימודים מרוכז אחד בשבוע (בימי רביעי), לצד כמה סדנאות מרוכזות וסיורים לימודיים בני יומיים. הלימודים מתקיימים במרכז מנדל למנהיגות בצפון, השוכן במכללת אורנים. ההשתתפות בתוכנית אינה כרוכה בתשלום שכר לימוד.​ 

​ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"ה הסתיימה.

בשאלות הנוגעות לתהליך המיון יש לפנות לאחראית תהליך המיון, שרון הרשקו שולב,
בדוא"ל
Miyun-MRLP@mandel.org.il או להשאיר הודעה קולית בטלפון 04-643-7799/79.


 

 

הכירו את העמיתים

גילי קרישק נסים

תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון: מחזור ח' >>

אח'לאס דאבט

תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בצפון: מחזור ח' >>

 

הכירו את הבוגרים

 

אודות קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל -ישראל


קרן מנדל חרטה על דגלה את השאיפה לתרום לשגשוגה של חברה ישראלית צודקת, סובלנית ומיטיבה ולשפר את איכות החיים של תושבי המדינה. מתוך אמונה שמנהיגות יוצאת דופן היא המפתח לשגשוגם של מוסדות, חברות ומדינות, הקרן עוסקת זה כארבעים שנה בהכשרה למנהיגות חינוכית וחברתית. קראו עוד >>