תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי

תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי​ בצפון

התוכנית מיועדת למשרתות ומשרתי ציבור בכירים בעלי רצון עז ויכולת לפעול ולעשות לטובת הציבור במסגרת תפקידם ומעבר לו


תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי בצפון פועלת להעמיק בלמידה ולהרחיב את הידע, הכלים ותודעת השליחות והמסוגלות של מנהלים בעלי פוטנציאל השפעה בצפון השואפים להשפיע ולהיטיב. זאת כדי שבוגריה ינהיגו שינויים משמעותיים לקידום חזון חברתי ראוי לטובת הכלל, מתוך תחושת שייכות ואחריות לצפון ולחברה בישראל.

לתוכנית יתקבלו מי שמכהנים בתפקידים בכירים – נשים וגברים, יהודים וערבים – שיש להם רצון ויכולת לפעול ולעשות לטובת הציבור במסגרת תפקידם ומעבר לו. תוכנית זו מאופיינת בהיותה תוכנית "תוך כדי שירות" (in service) ומשתתפיה ממשיכים לעבוד במשרות הבכירות במהלך שנת ההכשרה והלמידה.


 

מטרות התוכנית

  • לתרום להרחבת האופקים של העמיתים, תוך התבססות על לימודי רוח וחברה 
  • להרחיב את תודעת השליחות של מנהלים בשרות הציבורי ואת יכולתם להשפיע על השגשוג החברתי, התרבותי והכלכלי בצפון
  • לקדם את הידע והמסוגלות ליזום וליישם פעולות מנהיגות בתוך השירות הציבורי ובחברה בכלל 
  • לעודד את השילוב הבין-תחומי והמכוונות לשיתופי הפעולה המבוססים על חיבור ואמון של משרתי ציבור ממגוון זהויות וקהילות

אודות הלימוד

מעבר לחינוך למנהיגות, שהוא הקו המנחה את תוכניות המרכז, האתגר המרכזי העומד בפני תוכנית זו הוא לתרום לאתוס של שירות ציבורי שבמרכזו תודעה של שליחות, שירות ואחריות, יחד עם גישה יזמית ופתיחות לשיתוף פעולה בין-משרדי ובין-מגזרי.

ההרכב הרב-משרדי של העמיתות והעמיתים וההשקעה במשתתפים ובמרקם הקבוצתי מאפשרים לתוכנית לתרום לפיתוח יחסי אמון ולחיבור בין ממלאי תפקידים ותחומי התערבות, שלרוב מתנהלים במסלולים נפרדים.  

נוסף על כך, במוקד הלמידה המעשית עומד מהלך להובלת שינוי המחבר בין תאוריה לפעולה, תוך עידוד לעבודה שיטתית, מקורית ויצירתית. ההתנסות המעשית עיקרה התמודדות לאורך שנת הלימודים עם האתגרים המרכזיים של השירות הציבורי ושל מרקם החיים הייחודי בצפון הארץ.

לרשות העמיתים ליווי צמוד של חונכים, מדריכים ויועצים מקצועיים, הבקיאים בהיבטים השונים של הובלת שינוי במערכות ציבוריות וחברתיות.

מתכונת התוכנית

תוכנית הלימודים נפרסת על פני כ-42 ימי לימוד בשנה, כ-440 שעות לימוד, במתכונת של יום לימודים מלא אחד בשבוע (בימי רביעי), לצד סדנאות מרוכזות בנות יומיים וסיורים בני יום. התוכנית דורשת נוכחות מלאה ופניוּת למשימות קריאה והגשה בלוחות זמנים ידועים מראש.

תנאי סף להגשת מועמדות

  • תואר ראשון ומעלה
  • תפקיד ניהולי בכיר בשירות הציבורי וזיקה לארגון
  • מגורים או עבודה בצפון
  • אופק להתפתחות מקצועית

המועמדים נדרשים לעבור תהליך מיון קפדני.

ההשתתפות בתוכנית מותנית באישור הגורמים הממונים במקום העבודה.

המרכז רואה לעצמו זכות לכוון ולהעביר מועמדים בין התוכניות על-פי שיקול דעתו​.​

ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"ה הסתיימה.​​​

בשאלות הנוגעות לתהליך המיון יש לפנות לאחראית תהליך המיון, שרון הרשקו שולב בדוא"ל Miyun-MLPS@mandel.org.il או להשאיר הודעה קולית בטלפון 04-643-7799/79.


 

 

הכירו את העמיתים

מור מילר

תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי: מחזור ה' >>

ד"ר נורית אשל

תוכנית מנדל למנהיגות בשירות הציבורי: מחזור ה' >>

 

הכירו את הבוגרות והבוגרים

הכירו את הבוגרים


אודות קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל -ישראל


קרן מנדל חרטה על דגלה את השאיפה לתרום לשגשוגה של חברה ישראלית צודקת, סובלנית ומיטיבה ולשפר את איכות החיים של תושבי המדינה. מתוך אמונה שמנהיגות יוצאת דופן היא המפתח לשגשוגם של מוסדות, חברות ומדינות, הקרן עוסקת זה כארבעים שנה בהכשרה למנהיגות חינוכית וחברתית. קראו עוד >>