תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון

התוכנית מיועדת לפיתוח מנהיגות איכותית ומגוונת, שביכולתה לתרגם תאוריה למעשה, בשאיפה להוביל שינוי ולהביא לידי שיפור ניכר בתחומים השונים של החיים בצפון הארץ, למען איכות החיים של כלל תושביו

מטרתה של תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון היא לתרום לפיתוח ולשגשוג של אזור הצפון באמצעות פיתוח ההון האנושי ומינוף הכוחות המקומיים שיובילו לשינוי ולשיפור המציאות.

התוכנית מבקשת להשקיע בנשים ובגברים שיש להם הלהט לפעול לטובת החברה, לצד הנכונות להשקיע בלימוד ובשיפור יכולותיהם, ואשר באים מכלל הקהילות ומגזרי העבודה באזור הצפון על כל גווניהם.

התוכנית פועלת במתכונת של שבוע לימודים מלא. המתקבלים מקדישים את מלוא זמנם ומרצם לתוכנית, ואי לכך זוכים לכיסוי שכר הלימוד ולמלגת קיום מלאה לכל אורך שנת הלימודים.
למחזור השביעי של התוכנית יתקבלו עד 20 עמיתים מצטיינים. התוכנית תיפתח באוקטובר 2023.

מסיימי התוכנית יצטרפו לקהילת בוגרי מנדל, ויפעלו למען עתיד שבו החברה המגוונת בצפון משגשגת ופורחת, ופועלת מתוך תחושות הכרה, גאווה, שייכות ואחריות.

על הלימודים בתוכנית

תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון מתבססת על לימודי רוח כמסד תאורטי, מתודולוגי וערכי; לימודי חברה על רקע הצפון; ולימודי מנהיגות ושכלול יכולת הפעולה. התוכנית כוללת שלושה רכיבים המשתלבים ומשלימים זה את זה: לימודים עיוניים; למידה קבוצתית בפעולה (תרגיל שטח סביב סוגיות נבחרות בצפון, סיורים ומפגשים עם דמויות משפיעות); ומסלול למידה אישי ייחודי.

פרקי הלימוד כוללים:

  • לימודי רוח – חשיבה פילוסופית, חשיבה היסטורית, מקורות הרעיון הדמוקרטי ואתגריו, תרבות ודת כרוח.
  • לימודי חברה על רקע הצפון – גיאוגרפיה אנושית, ממשל ופוליטיקה, שלטון מקומי, מדיניות ציבורית. 
  • לימודי מנהיגות ויכולת פעולה – קורס מנהיגות, מנהיגות בחברה מגוונת, למידה בפעולה (בקבוצות וביחידים).

תנאי סף להגשת מועמדות

  • תואר אקדמי ממוסד מוכר
  • מגורים ועבודה בצפון הארץ
  • ניסיון בהנעה של יוזמות או בעבודה הדורשת אחריות ישירה על כוח אדם ותקציבים
  • זיקה לעשייה חברתית 

מתכונת התוכנית

התוכנית נפרסת על פני 40 שבועות בשנה. הלימודים מתקיימים במתכונת של שבוע לימודים (ראשון-חמישי, 16:00-9:00), לצד כמה סדנאות מרוכזות וסיורים לימודיים בני יומיים. הלימודים מתקיימים במרכז מנדל למנהיגות בצפון, השוכן בקמפוס מכללת אורנים.

ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"ה (2025-2024) תיפתח ב-16 באוקטובר 2023.

בשאלות הנוגעות לתהליך המיון יש לפנות לאחראית תהליך המיון, שרון הרשקו שולב בדוא"ל Miyun-MCN@mandel.org.il או להשאיר הודעה קולית בטלפון 04-643-7799/79. 

 

הכירו את העמיתים

אליהו אלמליח

תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון: מחזור ו' >>

אביב לוקס

תוכנית מנדל למנהיגות חברתית בצפון: מחזור ו' >>

 


הכירו את בוגרי התוכנית >> 

אודות קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל -ישראל


קרן מנדל חרטה על דגלה את השאיפה לתרום לשגשוגה של חברה ישראלית צודקת, סובלנית ומיטיבה ולשפר את איכות החיים של תושבי המדינה. מתוך אמונה שמנהיגות יוצאת דופן היא המפתח לשגשוגם של מוסדות, חברות ומדינות, הקרן עוסקת זה כארבעים שנה בהכשרה למנהיגות חינוכית וחברתית. קראו עוד >>